Przykładowy scenariusz lekcji medialnej dla młodziezy w gimnazjum Cel: zapoznanie uczniów ze specyfiką radia jako jednego z rodzajów mass mediówCele operacyjne:Uczeń po lekcji powinien- znać tworzywo radia, rodzaje audycji radiowych,- wymienić kto wynalazł radio,- znać główne stacje radiowe w Polsce, umieć odróżniać stacje lokalne odogólnokrajowych,- umieć czytać i wyszukiwać programy radiowe o określonej tematyceCzas: 45 minutMetody:- pogadanka- rozmowa- praca w [czytaj więcej]
Cele warsztatów – rodzice potrafią :• Wymienić dominującą formę spędzania czasu wolnego przez swoje dzieci• Wskazywać pozytywne i negatywne wpływy oglądania telewizji na rozwój dziecka• Zaproponować różne sposoby zminimalizowania negatywnego wpływu telewizji• Sprecyzować swoje oczekiwania wobec programów telewizyjnych dla dzieci• Zaproponować alternatywne formy spędzania czasu wolnego dla swoich dzieciI. Krótka prelekcja na ww. temat.II. Przebieg warsztatów:1. Jak spędza wolny czas Twoje dziecko? / praca [czytaj więcej]
Cel ogólny: - Ukazanie zagrożeń i skutków wypływających z oglądania filmu “Pokemony"Cele szczegółowe:Uczeń:• wskaże destrukcyjny wpływ filmu na kształtowanie prawidłowej postawy religijnej i moralnej,• uzasadni, dlaczego "Pokemony" nie są niewinną bajką, ale realnym niebezpieczeństwem,• dostrzeże konieczność mądrego wyboru programów telewizyjnych.Metody: praca nad dylematem moralnymPomoce i środki dydaktyczne: Pismo Święte, Katechizm Kościoła [czytaj więcej]
CELE :kształtowanie zwyczaju właściwego korzystania z telewizjiupowszechnianie zainteresowań i indywidualnych form spędzania wolnego czasuOCZEKIWANE EFEKTY:uczeń potrafi właściwie do swojego wieku i zainteresowań dobrać programy telewizyjneuczeń wyraża własne poglądy i opinie na temat programów telewizyjnychŚRODKI DYDAKTYCZNE:tygodniowy program telewizyjny PRZEBIEG ZAJĘĆ:1. Rozmowa kierowana przez nauczyciela - jakie ostatnio oglądaliście filmy?- jakie lubicie seriale?- [czytaj więcej]