Symbolika masońska i Twoi idole? – cz. 1 Lady GAGA

Data publikacji: sobota 20 marca 2010
Autor: malgosiaw Publikacje autora
Dział: Zagrożenia > Różne
Odsłon: 9843

Choć nie należę do fanów postaci, o których przyszło mi tu pisać, ani też nie byłem wcześniej na bieżąco z ich ‘twórczością’, badając temat związany z symboliką masońską, która bezpośrednio powiązana jest z grupą tzw. „oświeconych” czy też ”illuminati” natrafiłem, między innymi, na te postaci: Lady Gaga, Jay-Z oraz Rihanna..


.
moment 1.jpg


Kim są Masoni i jaka jest ich symbolika? Masoneria bądź też Masoni to bractwo bardzo wpływowych ludzi, które zostało założone w XVII w. w Szkocji, a jego korzenie odnoszą się do Zakonu Templariuszy. Prekursorzy Masonów zapisali się w historii jako inspiratorzy ruchu pozytywistycznego w Europie, a ich konsekwentne działania wpłynęły na eskalację takich wydarzeń, czy zjawisk jak Francuska Rewolucja oraz totalitaryzm, czy faszyzm. Ich filozofia oparta jest na takich pojęciach jak: materializm oraz ewolucjonizm. Za cel stawiają sobie szerzenie zasad moralnych, opartych o rozwój wewnętrzny, otwarcie krytykując monoteistyczne religie (Judaizm, Islam, Chrześcijaństwo). Cały temat jest dość zagadkowy, gdyż do dziś tak naprawdę nie wiadomo, o co tam tak właściwe chodzi? Przez ‘tam’, należy rozumieć tzw. „loże masońskie”, w których owo bractwo się spotyka i nowi członkowie przechodzą proces inicjacji. Obecnie loże masońskie znajdują się na terenie Wysp Brytyjskich, Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Turcji i wielu innych krajów.
Symbolika masońska jest bardzo mocno zakorzeniona w kulturze, zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej, a wywodzi się ona z pogańskich wierzeń cywilizacji Egipskiej i Greckiej. I tu od razu przykład - poniżej rewers banknotu jednodolarowego. Jak ma się symbolika piramidy do Stanów Zjednoczonych? Dla zainteresowanych polecam wpisać w wyszukiwarce Google hasło: „banknot jednodolarowy”. Warto dodać, że Ojcowie Założyciele USA, m.in. George Washington, byli masonami.

m_piramida_swiecace_oko 2.jpg


Słynna pieczęć z niedokończoną piramidą oraz „Wszystkowidzącym Okiem” oprawionym w trójkąt.
Zanim przejdę do samego sedna sprawy, a więc analizy teledysków wyżej wymienionych wykonawców, należy podkreślić, że aby w pełni zrozumieć wskazywaną symbolikę zawartą w danych teledyskach warto zgłębić temat związany z symboliką masońską, okultystyczną oraz religijną. W Internecie informacji na ten temat jest bardzo dużo. Będę starał się zestawić obok siebie przykłady zaczerpnięte z obecnej pop-kultury z elementami związanymi z symboliką masońska bądź okultyzmem. Ewentualne wnioski wyciągnijcie sami.


m_911_simpsons 3.jpgZanim zaczniemy konkretną analizę musimy sobie uświadomić, że cała sprawa może być kolejną z tzw. „teorii spiskowych” (conspiracy theories). Teorie te są dość powszechne w Internecie i łatwo można natknąć się na materiały z nimi powiązane. Przykład: kadr z odcinka „The Simpsons”, który miał emisję parę lat przed atakiem na World Trade Center (amerykański sposób zapisywania daty to miesiąc – 9, dzień – 11, rok – 01; media odnoszą się do tego zdarzenia jako 9/11). Jak bardzo jest możliwe, że zestawienie 9 i dwóch wież w formę liczby 11 to zupełny przypadek? Prawdopodobieństwo jest duże... Czy może małe?
Zostawmy jednak teorie spiskowe i skupmy się na symbolach masońskich.


m_gaga_31 4.jpgCodziennie nasza podświadomość narażona jest na bodźce, które mogą nieść za sobą przekaz niekoniecznie pozytywny. Wiele mówi się na temat wpływu reklam na podświadomość młodych ludzi. A jak mają się do tego teksty oraz teledyski obecnych tzw. „gwiazd”? Włączając pierwsze - lepsze komercyjne radio, na pewno dość szybko usłyszymy materiał postaci wydającej muzykę pod pseudonimem - Lady GAGA.


 
m_lady_gaga54 5.jpgWystarczy, że obejrzymy parę jej teledysków i dostrzeżemy szybko, że przedstawiony na powyższych zdjęciach gest jest regularnie przez nią powtarzany. GAGA wykonuje go również poza teledyskami. Jeśli lewe oko nie jest zasłonięte to prawe jest podkreślane, symbolicznym gestem. W Internecie można znaleźć nawet wywiady z Lady GAGĄ, w których pokazuje ona ten gest. Czy jest to ‘trendy’ gest jak np. chwyt za kroczę Michaela Jacksona?
Podstawowa wiedza na temat okultyzmu mówi, że jest to symbol „Wszechwidzącego Oka”. Zasłanianie jednego oka, i to najczęściej lewego, ma swoje korzenie w okultyzmie i odnosi się do symbolu Oka boga ‘Horusa’, zwanego też ‘RA’. Tu od razu odsyłam do piramidy z banknotu jednodolarowego nad która unosi się ten sam symbol. Skoro jesteśmy już przy bogu RA...

Oto początek piosenki „Bad Romance”.


“Rah-rah-ah-ah-ah-ah!
Roma-roma-mamaa!
Ga-ga-ooh-la-la!
Want your bad romance”W języku angielskim fonetyczny zapis boga RA byłby właśnie taki: „rah”.
Przypadek? Mina trochę rzednie, kiedy analizujemy więcej teledysków „gwiazdy”. Obserwując je zauważymy powtarzające się motywy ruchów Lady GaGi, w których przypomina ona robota, często elementy jej garderoby to podkreślają. Często też sposób w jaki mówi przypomina osobę z zaburzeniem rozwoju bądź będącą w stanie hipnozy. Wracając do teledysku „Bad romance” - jest w nim moment, w którym GAGA wykonuje, na pierwszy rzut oka, znak krzyża świętego. Jednak kiedy przyjrzymy się bliżej, okazuje się, że jest to znak trójkąta bądź piramidy, bardzo mocno zakorzeniony w symbolice masońskiej.Odnieśmy się do popularnego hitu i teledysku „Papparazzi”. W jednej z końcowych scen GaGa zabija swojego chłopaka, podając mu truciznę, stając się przez to w końcowej części klipu jeszcze bardziej popularną. Reżyser teledysku, Jonas Akerlund podczas jego kręcenia chodzi w koszulce z twarzą Baphometa oraz z symbolem Kościoła Szatana. Coż takiego? W końcu nie jedno morderstwo w teledyskach już widzieliśmy. Postać rzeczy zmienia fakt, że w tej właśnie scenie GaGa upodobniona jest do myszki Mickey. Jak może to odebrać dziecko w wieku powiedzmy lat 13 ?

Poniżej wpis użytkownika na portalu Obmawiamy.pl o powyższym teledysku:

„ja uważam ze Lady GaGa jest boska. Boprostu jom kocham daze uczociem i co jest dziwne mam dopiero 13 lat uważam ze lady gaga jest królowom popuPSKocham Cie GaGa”


Tomek
m_lady_gaga_fame_6.jpg


C.D.N. (w następnej części Jay-Z i Rihanna)
Źródła:
http://vigilantcitizen.com
Harun Yahya, GLOBAL FREEMASONRY
David Icke, THE SECRET HISTORY OF THE USA


Artykuł został zamieszczony w bezpłatnym „Magazynie Moment” oraz na stronie www.moment.pl