Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

paź 09
Autor małgosiaw | 09 paź : 22:33 |

W październiku rusza kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM) będącego inicjatywą Komisji Europejskiej oraz Agencji (Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji - ENISA). Jej celem jest wzrost świadomości użytkowników cyberprzestrzeni o potencjalnych zagrożeniach oraz promowanie modelu świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. NASK już po raz trzeci jest krajowym partnerem kampanii ECSM.
 

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
paź 09
Autor małgosiaw | 09 paź : 21:43 |

Dzieci są z natury ciekawe świata i mają ogromny apetyt na wiedzę o wszystkim. Książki pomagają go zaspokoić. Dzieci chcą czytać i jeśli mogą, sięgają zarówno po klasykę, baśnie, bajki, komiksy, książki naukowe i beletrystykę. To jeden ze sposobów poznania świata. Oczywistą wartością czytania jest też rozwijanie języka. Dzieci, które czytają więcej rozumieją, znają więcej pojęć, znaczeń.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
wrz 22
Autor małgosiaw | 22 wrz : 22:14 |

Inwestowanie w nowe technologie w szkołach wcale nie pomaga uczniom w nauce – wynika z opublikowanego 16 września br. raportu OECD. Wręcz przeciwnie: uczniowie, którzy spędzają więcej czasu przed komputerami, gorzej się uczą. Opublikowane we wtorek (15.09.15) badania wykazują, że komputery w salach lekcyjnych nie przyczyniają się do poprawy szkolnych osiągnięć a w wielu przypadkach je utrudniają.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
wrz 21
Autor małgosiaw | 21 wrz : 22:26 |

Blisko 600 uczestników i 60 prelegentów z kilkunastu krajów spotka się w dniach 22 i 23 września w Warszawie podczas IX Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. W trakcie tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną m.in. wyniki najnowszych badań poświęconych bezpieczeństwu online oraz innowacyjne pomysły na edukację i profilaktykę wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje, a także niemieckie konsorcjum realizujące projekt klicksafe.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
wrz 18
Autor małgosiaw | 18 wrz : 22:09 |

Nieustanne korzystanie przez nastolatków z serwisów społecznościowych i bycie zawsze "on-line" wiąże się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju zaburzeń snu, depresji, stanów lękowych oraz niższym poczuciem własnej wartości. Wyniki badania przeprowadzonego na Uniwersytecie w Glasgow (Szkocja) jego autorzy zaprezentowali podczas konferencji British Psychological Society w Manchesterze.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
wrz 14
Autor małgosiaw | 14 wrz : 22:30 |

Sieć sklepów "Empik" oferuje grę towarzyską "Voodoo", która promuje praktyki magiczne i nawiązywanie kontaktu z szatanem. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 7 roku wzwyż. O sprawie poinformowała "Gazeta Polska Codziennie".  Profesor ks. Andrzej Zwoliński z UP JP II w Krakowie znawca tematyki okultystycznej, na temat gry wypowiedział sie jednoznacznie: Bezpośredni kontakt z takimi grami jest niebezpieczny, wiąże się z propagowaniem okultyzmu. Skutki religii opętańczej, bo taka nazwa też jest stosowana wobec „Voodoo”, są bardzo niebezpieczne. One bagatelizują treści demoniczne. Dziecko kontaktując się z tego typu grami nabiera przekonania, że można się bawić treściami, które powodują otwarcie się na zło.  

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
lip 15
Autor małgosiaw | 15 lip : 16:54 |

W dniach od 3 do 11 lipca 2015r. odbywały się rekolekcje tematycznych Domowego Kościoła „Ze św. Michałem Archaniołem o wychowaniu, zagrożeniach i rozeznawaniu duchowym w rodzinie”, zorganizowane przez Centralną Diakonię Społeczną Ruchu Światło-Życie z Bydgoszczy, które zgromadziły 36 małżeństw wraz z dziećmi z całej Polski. Grupa Oazowa liczyła 142 osoby.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
Idź do strony       >>