Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

cze 13
Autor małgosiaw | 13 cze : 22:55 |

Fundacja Nowoczesna Polska zainaugurowała projekt „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”, który skierowany jest do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 12
Autor małgosiaw | 12 cze : 20:54 |

Jak dzieci spędzają czas w internecie? Z najnowszego raportu Kaspersky Lab wynika, że przede wszystkim korzystając z narzędzi komunikacyjnych takich jak portale społecznościowe, poczta, czaty. Kolejnymi względem popularności aktywnościami są gry online oraz strony WWW. Niestety, najczęściej dzieci szukają informacji na temat alkoholu, tytoniu i narkotyków.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 10
Autor małgosiaw | 10 cze : 20:46 |

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie udziału w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
maj 22
Autor małgosiaw | 22 maj : 21:45 |
Twoje dziecko wcześniej nauczyło się obsługiwać tablet niż zawiązywać buty? A teraz więcej czasu spędza w sieci niż z Tobą? Jeśli tak, to jesteś cyfrowym rodzicem, czy tego chcesz, czy nie. I pewnie czujesz się trochę zagubiony, może nawet przerażony tym, jak dużo miejsca w życiu Twojego dziecka zajmują media społecznościowe i życie w sieci. Książka „Cyfrowi rodzice” jest dla Ciebie!

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
maj 20
Autor małgosiaw | 20 maj : 20:12 |

Młodzi ludzie w przeważającej większości są uzależnieni od mediów elektronicznych – nie rozstają się ze swoimi telefonami nawet podczas rodzinnych posiłków. Co chwila nawykowo sprawdzają, czy nie nadeszła jakaś wiadomość – mówił w audycji Nocne Rozmowy dr Maciej Dębski – socjolog z UG, pomysłodawca eksperymentu "Poza siecią".

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
maj 17
Autor małgosiaw | 17 maj : 11:03 |

„Czego się boję? Braku Wi-Fi” – zdradza nastolatka w pierwszej scenie filmu Natalii Hatalskiej „Generacja Z”. Czy ta odpowiedź oddaje istotę pokolenia Polaków urodzonych po 1995 roku, któremu zaciera się granica między światem rzeczywistym a wirtualnym? A może prawda o nim jest zupełnie inna i w dorosłość wchodzą właśnie idealiści wyczuleni na fałsz i obłudę, chcący wykorzystać życie jak najbardziej sensownie?

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
maj 15
Autor małgosiaw | 15 maj : 20:28 |

W jednej z nowohuckich podstawówek zabroniono uczniom korzystania z komórek i tabletów - nie tylko na lekcjach, ale i na przerwach. Efekt? Dzieciaki zaczęły ze sobą... rozmawiać! Zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach to nic nowego. Wprowadziły taką zasadę już parę lat temu, tyle że żadna zmiana nie poszła aż tak daleko. Zakaz dotyczył jedynie lekcji, co było zrozumiałe, bo jak je prowadzić, kiedy połowa uczniów gra na komórce? Uczniowie mieli i inne pomysły - nagrywali nauczycieli, siebie nawzajem. Szkoła Podstawowa nr 88 w Nowej Hucie uznała, że zakaz powinien obowiązywać także na przerwach. Zdecydowała o tym rada pedagogiczna i szybko poinformowano rodziców.  

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
Idź do strony       >>