Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

sty 28
Autor małgosiaw | 28 sty : 00:07 |

Kampania "Dodaj znajomego" jest odpowiedzią na hejtowanie jako poważny, a stale bagatelizowany problem dotykający młodych ludzi w Internecie. Jej przekaz adresowany jest zarówno do ofiar hejtu, jego świadków jak i samych hejterów” . Kampania z jednej strony powinna uświadomić młodym ludziom konieczność osobistego przeciwstawiania się hejtowaniu , a z drugiej - pomóc rodzicom, nauczycielom, czy starszemu rodzeństwu wspierać dzieci skrzywdzone tą formą przemocy w sieci.


Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 27
Autor małgosiaw | 27 sty : 00:08 |

Z roku na rok coraz dłużej oglądamy telewizję. W 2014 roku statyczny Polak spędził przez telewizorem 4 godziny i 20 minut. Średni czas oglądania telewizji z roku na rok się wydłuża. W porównaniu do poprzednich lat ten czas się wydłużył - o 13 minut więcej niż w 2013 roku. Warto zapoznać się z tym badaniami i zastanowić się, jakie wynikają z tego zyski, a jakie straty, dla rozwoju intelektualnego i moralnego odbiorcy.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 26
Autor małgosiaw | 26 sty : 11:12 |

Czy w dobie galopującej konsumpcji można jeszcze przeżyć okres świąt i karnawału jako duchową przygodę? To możliwe, jeśli nie ulegniemy potężnej komercyjnej presji. A może nam w tym pomóc także... lektura klasyków socjologii.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 25
Autor małgosiaw | 25 sty : 16:20 |

Korzystanie z Internetu jest tak powszechne, że stało się też nową metodą komunikacji, wymiany informacji, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Często nie zdają sobie sprawy, że niektóre ich zachowania, czynione choćby dla żartu, jak np. zrobienie zdjęcia koleżance, przerobienie go, a następnie umieszczenie go ze złośliwym komentarzem na portalu, blogu, może nie tylko zniszczyć życie owej koleżance, ale jest karalne, jest przestępstwem.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 24
Autor małgosiaw | 24 sty : 23:53 |

Temat rodziny znajduje się w centrum pogłębionej refleksji Nauczania Kościoła. W tym kontekście papież  Franciszek uznał za właściwe, aby temat  Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu miał jako punkt odniesienia rodzinę. Rodzina jest zresztą pierwszym miejscem, gdzie uczymy się komunikowania. Powrót do tego pierwotnego momentu może nam pomóc zarówno w uczynieniu przekazu bardziej autentycznym i ludzkim, jak i w spojrzeniu na rodzinę z nowej perspektywy. Czytaj dalej tekst orędzia...

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 23
Autor małgosiaw | 23 sty : 23:42 |

Proces wychowawczy zmierza do tego, aby spowodować zmiany w naszych dzieciach. Czasami jednak dzieciom bardzo trudno jest się zmienić. A nam rodzicom jeszcze trudniej je zrozumieć. W takim przypadku będziesz potrzebować… tego poradnika! Drogi Rodzicu ten poradnik jest po to, aby zmobilizował cię on do myślenia, do oceny sytuacji, do skorygowania postępowania. Zawiera listę pięćdziesięciu zasad, które pozwolą rozwinąć podstawy rodzicielskiego sukcesu. Drogi Rodzicu! Polecam Ci ten fantastyczny Poradnik.  NIE PODDAWAJ SIĘ 
Wersja do druku
sty 22
Autor małgosiaw | 22 sty : 23:30 |

Kidults odwlekają czas dojrzałości i samodzielności, w tym także ekonomicznej. Dwie trzecie młodych Europejczyków ciągle pozostaje na garnuszku rodziców. Jak podaje Eurostat, blisko 2,5 miliona Polaków w wieku 25-34 lat wciąż mieszka w rodzinnym domu – to jeden z najwyższych wyników w Europie.  

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 21
Autor małgosiaw | 21 sty : 17:18 |

Rozmowa z Małgorzatą Więczkowską, pedagogiem, medioznawcą
Wszyscy wiemy, że dzieci i młodzież zbyt dużo czasu spędzają przed ekranem komputera i telewizora. W jaki sposób młode pokolenie korzysta dziś z mediów?


Dzieci i młodzież traktują media jako źródło zabawy oraz rozrywki, i to zaczyna być niepokojące. Młode pokolenie nie wychowuje się już w rodzinie czy grupie rówieśniczej, ale właśnie w środowisku medialnym. Telewizja i komputer zaczynają wypełniać młodemu człowiekowi cały wolny czas.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
Idź do strony       >>