Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

paź 27
Autor małgosiaw | 27 paź : 17:23 |

Wielki Turniej Edukacji Medialnej to konkurs sprawdzający kompetencje medialne uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs został przygotowany przez Fundację Nowoczesna Polska. Celem konkursu jest kształtowanie świadomych użytkowników nowych mediów. Czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów. W sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją również prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
paź 01
Autor małgosiaw | 01 paź : 21:16 |

W  październiku, po raz trzeci w Europie (drugi raz w Polsce) startuje europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni.  W ramach kampanii ECSM (European Cyber Security Month) Komisja Europejska przy wsparciu ENISA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji) prezentuje inicjatywy podejmowane w krajach Unii Europejskiej (i nie tylko) skierowane do szerokiej rzeczy użytkowników cyberprzestrzeni. Zapraszamy na stronę BEZPIECZNY MIESIĄC  

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
wrz 02
Autor małgosiaw | 02 wrz : 10:13 |

Dzieci i młodzież wciąż narażone są na zjawiska patologiczne w szkołach. Nasilają się "tradycyjne" formy przemocy słownej i fizycznej, a dodatkowo rozwijają się nowe, w cyberprzestrzeni. Rządowy program "Bezpieczna i przyjazna szkoła" zakończył się niepowodzeniem. Zobacz raport NIK
Wersja do druku
sie 31
Autor małgosiaw | 31 sie : 15:42 |
Patologiczne i autodestrukcyjne zachowania częściej towarzyszą młodym ludziom, którzy mają tatuaż. Im więcej tatuaży posiada osoba, tym tendencja do bardziej ryzykownych działań wzrasta. W tej grupie wiekowej najczęściej tatuują się osoby nieokreślone płciowo – pokazują badania przeprowadzone w SWPS Wrocław.
Wersja do druku
sie 28
Autor małgosiaw | 28 sie : 16:58 |

Na temat zagrożeń duchowych w Polsce powiedziano już wiele. Po raz kolejny znany ks. Sławomir Kostrzewa, autor publikacji "Odebrać dzieciom niewinność" tłumaczy, czym kontakt z niektórymi zabawkami może skutkować. Warto posłuchać, szczególnie polecam rodzicom. Zobacz więcej
Wersja do druku
sie 18
Autor małgosiaw | 18 sie : 21:29 |
Taką nazwę nosi projekt badawczy Fundacji Nowa Media, którego inaugurację zaplanowano na 29 września 2014 roku. W jego ramach zespół koordynowany przez Damiana Muszyńskiego podejmie wysiłek przyjrzenia się tożsamości młodych ludzi. W orbicie zainteresowań badaczy pozostawać będą m.in. znaczenia i sensy jakie młodzież (przedział wiekowy 13-19 lat) przypisuje swojej obecności w Internecie; podejmą oni próbę odpowiedzi na pytanie: Czy jest to dla niej (tj. młodzieży) przestrzeń tożsamo twórcza?
Wersja do druku
lip 13
Autor małgosiaw | 13 lip : 23:21 |

W 1998 roku polski rynek czytelniczy zawojowała książka nieznanego nam dotąd autora - Paulo Coelho  pt. „Alchemik”. Później pojawiły się kolejne pozycje, które może nie osiągnęły już tak oszałamiającego sukcesu jak „Alchemik”, za to w modzie stało się zapoznawanie z jego książkami - na bieżąco. Proces pozyskiwania polskiego czytelnika przez Paulo Coelho rozpoczęły dzieła o tematyce religijnej, by w kolejnych latach zejść do tematów fałszywej wolności, uprawiania magii i prostytucji. Mimo to pozycja Coelho jako duchowego mistrza i przewodnika na drodze do Boga zdążyła już się mocno ugruntować i do dzisiaj przez wielu katolików jest on traktowany jako prawdziwy autorytet i autor bezcennych, złotych myśli.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 11
Autor małgosiaw | 11 cze : 22:32 |

Cytat „Jest mało prawdopodobne, że będziesz świetnym ojcem, jeśli nie potrafisz pobawić się z dzieckiem bez iPada”  z filmu „Podnieś wzrok” przyświecały konferencji o  zagrożeniach i korzyściach wynikających z dostępu dzieci do mediów i internetu. Spotkanie odbyło się 7 czerwca w Łomiankach. Więcej
Wersja do druku
Idź do strony       >>