Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

lip 19
Autor małgosiaw | 19 lip : 22:28 |

W dniach od 8 do 17 lipca 2016r. w Kodniu, odbywały się rekolekcje tematycznych Domowego Kościoła „Ze św. Michałem Archaniołem o wychowaniu, zagrożeniach i rozeznawaniu duchowym w rodzinie”, zorganizowane przez Centralną Diakonię Społeczną Ruchu Światło-Życie z Bydgoszczy, które zgromadziły 37 małżeństw wraz z dziećmi z całej Polski oraz zagranicy. Grupa Oazowa liczyła 154 osoby.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 13
Autor małgosiaw | 13 cze : 22:55 |

Fundacja Nowoczesna Polska zainaugurowała projekt „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”, który skierowany jest do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 12
Autor małgosiaw | 12 cze : 20:54 |

Jak dzieci spędzają czas w internecie? Z najnowszego raportu Kaspersky Lab wynika, że przede wszystkim korzystając z narzędzi komunikacyjnych takich jak portale społecznościowe, poczta, czaty. Kolejnymi względem popularności aktywnościami są gry online oraz strony WWW. Niestety, najczęściej dzieci szukają informacji na temat alkoholu, tytoniu i narkotyków.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 10
Autor małgosiaw | 10 cze : 20:46 |

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie udziału w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
maj 22
Autor małgosiaw | 22 maj : 21:45 |
Twoje dziecko wcześniej nauczyło się obsługiwać tablet niż zawiązywać buty? A teraz więcej czasu spędza w sieci niż z Tobą? Jeśli tak, to jesteś cyfrowym rodzicem, czy tego chcesz, czy nie. I pewnie czujesz się trochę zagubiony, może nawet przerażony tym, jak dużo miejsca w życiu Twojego dziecka zajmują media społecznościowe i życie w sieci. Książka „Cyfrowi rodzice” jest dla Ciebie!

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
maj 20
Autor małgosiaw | 20 maj : 20:12 |

Młodzi ludzie w przeważającej większości są uzależnieni od mediów elektronicznych – nie rozstają się ze swoimi telefonami nawet podczas rodzinnych posiłków. Co chwila nawykowo sprawdzają, czy nie nadeszła jakaś wiadomość – mówił w audycji Nocne Rozmowy dr Maciej Dębski – socjolog z UG, pomysłodawca eksperymentu "Poza siecią".

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
maj 17
Autor małgosiaw | 17 maj : 11:03 |

„Czego się boję? Braku Wi-Fi” – zdradza nastolatka w pierwszej scenie filmu Natalii Hatalskiej „Generacja Z”. Czy ta odpowiedź oddaje istotę pokolenia Polaków urodzonych po 1995 roku, któremu zaciera się granica między światem rzeczywistym a wirtualnym? A może prawda o nim jest zupełnie inna i w dorosłość wchodzą właśnie idealiści wyczuleni na fałsz i obłudę, chcący wykorzystać życie jak najbardziej sensownie?

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
Idź do strony       >>