Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

lip 13
Autor małgosiaw | 13 lip : 23:21 |

W 1998 roku polski rynek czytelniczy zawojowała książka nieznanego nam dotąd autora - Paulo Coelho  pt. „Alchemik”. Później pojawiły się kolejne pozycje, które może nie osiągnęły już tak oszałamiającego sukcesu jak „Alchemik”, za to w modzie stało się zapoznawanie z jego książkami - na bieżąco. Proces pozyskiwania polskiego czytelnika przez Paulo Coelho rozpoczęły dzieła o tematyce religijnej, by w kolejnych latach zejść do tematów fałszywej wolności, uprawiania magii i prostytucji. Mimo to pozycja Coelho jako duchowego mistrza i przewodnika na drodze do Boga zdążyła już się mocno ugruntować i do dzisiaj przez wielu katolików jest on traktowany jako prawdziwy autorytet i autor bezcennych, złotych myśli.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 11
Autor małgosiaw | 11 cze : 22:32 |

Cytat „Jest mało prawdopodobne, że będziesz świetnym ojcem, jeśli nie potrafisz pobawić się z dzieckiem bez iPada”  z filmu „Podnieś wzrok” przyświecały konferencji o  zagrożeniach i korzyściach wynikających z dostępu dzieci do mediów i internetu. Spotkanie odbyło się 7 czerwca w Łomiankach. Więcej
Wersja do druku
cze 11
Autor małgosiaw | 11 cze : 22:26 |

Krótkometrażowy film "Look up" ("Podnieś wzrok") jest lekcją adresowaną do "pokolenia online" - ludzi, którzy mimo korzystania z tak wielu wynalazków technologii stworzonych, by się łączyć - pozostają często w samotności. Miłość umyka niezauważona.

Wersja do druku
maj 07
Autor małgosiaw | 07 maj : 22:39 |

Warto posłuchać wypowiedzi naukowców na temat błędnej ideologii gender:
prof. Zbigniew L. Starowicz - Gender oczmi seksuologa
Wersja do druku
maj 06
Autor małgosiaw | 06 maj : 15:47 |

Jeżeli masz wątpliwości czy wychowanie ma wpływ na płeć obejrzyj to koniecznie. Film opowiada o nieudanym eksperymencie J. Moneya  i wielkiej tragedii dwóch braci. Chłopiec wychowywany jako dziewczynka popełnił samobóstwo, tak kończy sie edukacja gender.
Wersja do druku
maj 03
Autor małgosiaw | 03 maj : 23:47 |

Leksykon adresowany jest do ludzi młodych poszukujących swojego miejsca w świecie, do rodziców, wychowawców oraz tych, którym powierzono rolę opiekunów i przewodników na skomplikowanych i złożonych drogach tego świata. Tu znajdziesz informacje o różnych współczesnych kontrowersyjnych zjawiskach: krótko, przystępnie, ale rzeczowo i w oparciu o Biblię i nauczanie Kościoła. Jeżeli leksykon pomoże rozwiać wątpliwości lub uzasadni rację niepokoju, który pojawił się intuicyjnie wobec spotkania się z zagrożeniem duchowym, to znaczy, że spełnił swoją rolę.   Więcej tutaj
Wersja do druku
maj 03
Autor małgosiaw | 03 maj : 23:38 |

Aż 78 proc. przedszkolaków ma dostęp do internetu kilka razy w tygodniu, czyli o 8 proc. więcej niż w 2011 r. – wynika z najnowszych badań „Przedszkolaki w sieci”, przeprowadzonych przez GFK Polonia na zlecenie firmy Atmedia i portalu Ciuchcia.pl. Zdecydowana większość dzieci korzysta jednak z sieci pod nadzorem dorosłych. Badania dowodzą także, że najmłodsi coraz częściej korzystają nie tylko ze stacjonarnych komputerów, lecz także z urządzeń mobilnych, np. z tabletów, smartfonów i smart TV.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
kwi 08
Autor małgosiaw | 08 kwi : 23:08 |

W jaki sposób media oddziałują na odbiorcę, w jaki sposób przedstawiają rzeczywistość, czy przekazy medialne mają wpływ na zachowanie oraz o konieczności edukacji medialnej w rodzinie, to tematyka warsztatów z edukacji medialnej, które odbyły się w Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wykładów z Niedzieli.  1. Co wciąga twoje dziecko;
2. Gry komputerowe wirtualny plac zabaw
3. Wampiry, wróżki i czarodzieje czyli zagrożenia duchowe
4. Seksualizacja dzieci i młodzieży - efekt Lolity, gender i inne zagrożenia
5. Manga i anime - ubogaceniem czy zagrożeniem?

Wersja do druku
Idź do strony       >>