Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

sty 03
Autor małgosiaw | 03 sty : 16:52 |
W tym roku DBI będziemy obchodzić 9 lutego pod hasłem: "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Zachęcamy wszystkie szkoły, domy kultury, świetlice, organizacje pozarządowe, prywatne firmy, media i inne organizacje i instytucje do włączenia się w obchody i organizację lokalnych inicjatyw.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 02
Autor małgosiaw | 02 sty : 17:13 |

Rosnąca popularność serwisu Youtube, platformy umożliwiającej dzielenie się filmami video należącej do Google, dała szanse wielu internautom na zaistnienie w sieci. Obecnie każdy może nakręcić film o dowolnej treści i umieścić go w serwisie na swoim kanale.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
lis 23
Autor małgosiaw | 23 lis : 09:43 |

W jaki sposób media oddziałują na odbiorcę, w jaki sposób przedstawiają rzeczywistość, czy przekazy medialne mają wpływ na zachowanie oraz o konieczności edukacji medialnej w rodzinie, to tematyka warsztatów z edukacji medialnej, które odbyły się w Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wykładów z Niedzieli.  1. Co wciąga twoje dziecko;
2. Gry komputerowe wirtualny plac zabaw
3. Wampiry, wróżki i czarodzieje czyli zagrożenia duchowe
4. Seksualizacja dzieci i młodzieży - efekt Lolity, gender i inne zagrożenia
5. Manga i anime - ubogaceniem czy zagrożeniem?

Wersja do druku
lis 19
Autor małgosiaw | 19 lis : 13:34 |
Naukowcy odkrywają coraz więcej dolegliwości, na jakie narażamy się, korzystając z różnych gadżetów. Nawet 80 proc. użytkowników smartfonów i tabletów może cierpieć na cyfrową wersję choroby lokomocyjnej – twierdzą badacze z Uniwersytetu w Coventry. Szybkie przewijanie witryn internetowych powoduje nudności i zaburzenia równowagi. Czym jest cyberchoroba?

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
lis 19
Autor małgosiaw | 19 lis : 13:15 |

“Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” zapraszają rodziców oraz nauczycieli 26 listopada na webinarium, które będzie poświęcone tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Cały czas można brać też udział w bezpłatnych szkoleniach, które są dostępne na platformie  e-learningowej na stronie “Ambasadorów Bezpiecznego Internetu”.    

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
lis 05
Autor małgosiaw | 05 lis : 23:41 |

Jakie pierwsze słowa wypowiada Twoje dziecko? Mama? Tata? Tablet? Jeśli słowo "tablet" wcześnie pojawia się w słowniku malucha, być może wychowujesz Homo tabletis. Według badań Millward Brown S.A., przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje, ponad 40 % dzieci w Polsce do drugiego roku życia korzysta z tabletów i smartfonów, a blisko 30 % dzieci w tym wieku korzysta z tych urządzeń codziennie.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
lis 04
Autor małgosiaw | 04 lis : 20:59 |

Postaci z telewizji są nam bliskie, nieustannie wchodzą do naszych domów, goszczą w nich na co dzień i mogą wywierać na nas wpływ. Łatwo zrozumieć, dlaczego najbardziej narażone są dzieci. Dziecko "żywi" się naszym przykładem, wartościami, które mu przekazujemy, radosną atmosferą w rodzinie, jakością relacji łączącej jego rodziców. Dlaczego więc powinniśmy przywiązywać wagę do tego, co przekazuje telewizja?

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
Idź do strony       >>