Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

kwi 08
Autor małgosiaw | 08 kwi : 23:08 |

W jaki sposób media oddziałują na odbiorcę, w jaki sposób przedstawiają rzeczywistość, czy przekazy medialne mają wpływ na zachowanie oraz o konieczności edukacji medialnej w rodzinie, to tematyka warsztatów z edukacji medialnej, które odbyły się w Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wykładów z Niedzieli.  1. Co wciąga twoje dziecko;
2. Gry komputerowe wirtualny plac zabaw
3. Wampiry, wróżki i czarodzieje czyli zagrożenia duchowe
4. Seksualizacja dzieci i młodzieży - efekt Lolity, gender i inne zagrożenia
5. Manga i anime - ubogaceniem czy zagrożeniem?

Wersja do druku
kwi 06
Autor małgosiaw | 06 kwi : 21:17 |

Oglądanie superbohaterów walczących z czarnymi charakterami promuje wśród chłopców stereotyp macho, który szkodzi ich zdrowiu psychicznemu oraz relacjom, jakie tworzą w rodzinie i z przyjaciółmi - informuje serwis EurekAlert.  

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
kwi 05
Autor małgosiaw | 05 kwi : 21:21 |

Wracamy nieraz pamięcią do czasów, gdy jedynym zarzutem kierowanym pod adresem mediów była pretensja, że telewizja jest „złodziejem czasu”. Później dopiero, w kręgach opozycji niepodległościowej, wołano, że „telewizja kłamie”. Dziś lista zarzutów o negatywnym wpływie mediów na człowieka wciąż się wydłuża i coraz bardziej niepokoi.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
mar 14
Autor małgosiaw | 14 mar : 16:58 |

Zabawki powinny uczyć i wspierać rozwój. Dziś - zamiast spełniać swoją rolę - zabawki stają się tylko i wyłącznie produktem, który ma się jak najlepiej sprzedać. Czasem też ogłupić. Jaki cel stawiają sobie współcześni producenci zabawek? Wychować klienta, który będzie wierny przez kilka lat i kupi wszystko, co mu się zaproponuje.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
mar 07
Autor małgosiaw | 07 mar : 23:43 |

Zapraszamy na rozmowę dotyczącą gier komputerowych. Rozmowę prowadzi Anna Jaciubek z Małgorzatą Więczkowską, autorką serwisu Edukacjamedialna.pl.
Tv Trwam - Dziecko w świecie gier komputerowych.

Zapraszamy również do posłuchania ciekawego wywiadu ze specjalistą od mediów, którym jest p. dr Iwona Ulfik-Jaworska - adiunkt w Katedrze Psychologii Wychowawczej i Rodziny KUL Jana Pawła II. Wpływ gier komputerowych na dzieci i młodzież

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
lut 18
Autor małgosiaw | 18 lut : 22:49 |

Współczesne dzieci coraz częściej wychowują sie w środowisku medialnym. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy na jakie szkody duchowe narażone są ich dzieci. Warto posłuchać, aby chronic swoje dziecko przed zagrożeniami.
TV TRWAM - O zagrożeniach duchowych dzieci i młodzieży
TV NIEDZIELA - Wampiry, wróżki i czarodzieje czyli o zagrożeniach duchowych
Wersja do druku
sty 30
Autor małgosiaw | 30 sty : 09:50 |

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu, który w 2014 r. obchodzić będziemy 11 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz dziesiąty.
Wersja do druku
sty 25
Autor małgosiaw | 25 sty : 09:19 |

Do odważnego korzystania z nowych technologii, w tym sieci społecznościowych i przekazywania piękna Boga zachęcił papież w opublikowanym 24 stycznia  orędziu na 48. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest on obchodzony na całym świecie w maju, a w Polsce w trzecią niedzielę września - 21 września 2014 roku. Jego temat brzmi: „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”.
Wersja do druku
Idź do strony       >>