kwi 17
Autor malgosiaw | 17 kwi : 10:41 |

Pierwsza edycja akcji społecznej „Dzielę się książkami”, przeprowadzona przez firmę Qlturka.pl we współpracy z Fundacją „Miasto Słów” w 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (2- 5 czerwca) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad tysiąc książek, które dzięki firmie DPD Polska, sponsorowi Akcji, zostały dostarczone do 50 placówek (domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych) na terenie całego kraju.


Głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły wybrane przez siebie książki, chcąc podarować je potrzebującym. Akcję wsparły także wydawnictwa, przekazując egzemplarze; dużo książek podarował też organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Bardzo długo po pierwszej edycji napływały podziękowania od obdarowanych, prośby od potrzebujących i pytania, jak można przekazać książki. To sprawiło, że zapadła decyzja o przeprowadzeniu w 2012 roku kolejnej edycji, a nawet dwóch. Organizatorem Akcji „Dzielę się książkami” od tego roku będzie Fundacja „Dziecko i Kultura”, a partnerami generalnymi – portal Qlturka.pl i Fundacja „Miasto Słów”. Współorganizatorem pierwszej tegorocznej edycji zostały Warszawskie Targi Książki, a drugiej – Expo Sliesia (Targi Książki w Katowicach). W Warszawie na książki czekać będziemy w Pałacu Kultury i Nauki przez cały czas trwania Warszawskich Targów Książki – 10-13 maja na specjalnym stoisku; w Katowicach w dniach 7-9 września również na specjalnym stoisku. Na odwiedzające nas dzieci czekać będą ciekawe propozycje
twórczego spędzenia czasu, przygotowane przy współpracy z firmą Astra, producentem artykuł plastycznych.
 
Dotychczas chęć przekazania książek zgłosiło już 10 wydawnictw; organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” zadeklarował ponowne wsparcie; pozyskaliśmy licznych patronów medialnych.
  Źrodło: www.dzieckoikultura.pl


Wersja do druku